بیانات امام خامنه ای (روحی له الفداه)

تبیین

خیلی از مردم، راه را کج می‌روند، چون نمی‌دانند. اگر بیان وجود داشت، راه روشن می‌شود. ۶ ۱۰ ۹۴ امام خامنه ای   روبرت! اکثر مردم نمی فهمند… تو که شهید بعد از قبول قطعنامه ای خیلی خوب می فهمی. تو خوب می فهمی معنای سخنان پوچ سازش کاران را. تو خوب می فهمی که در دوران پساسازش چه خواهد ... بیشتر بخوانید »

کار باید تشکیلاتی باشد

کتاب بسیار مفیدی بود. باید تمام کسانی که فعالیت تشکیلاتی می کنند در مقیاس خرد و کلان، محتویات این کتاب را سر لوحه کار خود قرار بدهند. هنگام مطالعه این کتاب،بخش هایی از آن را به صورت نمودار در آوردم:   بیشتر بخوانید »

اشکال جدی

مهدی قزلی در گزارشش از دیدار شاعران با امام خامنه ای می نویسد:  صحبت‌های آقا که تمام می‌شود، شعرا صلوات می‌فرستند و باتجربه‌ها بلند می‌شوند برای خداحافظی آخر جلو می‌روند. ازدحام زیاد می‌شود. فیض و برقعی کتاب‌هایشان را می‌دهند به ایشان. آقا از کنار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که با تأخیر هم آمده بود می‌گذرند و می‌گویند: با آقای ... بیشتر بخوانید »

روغن ریخته

شهادت مرگ تاجرانه است، مرگ پرسود است، این روغنِ ریخته را نذر امامزاده کردن است. بالاخره این روغن که خواهد ریخت؛ «کلّ نفس ذائقه الموت» اگر چنانچه انسان سعادت پیدا کند – پروردگارا ! ما هم مشتاق این سعادتیم – این حادثه‌ى ناگزیر را به خدا بفروشد، سود سرشارى کرده است. «انّ اللَّه اشترى من المؤمنین انفسهم»؛ خدا جان را ... بیشتر بخوانید »

مهذب به اخلاق…

رابعاً باید تهذیب اخلاقى داشته باشد؛ نپرداختن به حواشى. اینها چیزهاى لازمى است. بنده توصیه‌ام به همه‌ى دولتها همیشه همین بوده است. میدانید من از دولتها و از رؤساى جمهور در طول این سالهاى متمادى همواره حمایت کردم؛ توصیه هم کردم، در موارد متعدد و زیادى از آنها توضیح هم خواستم. تکیه این بوده است که براى مردم هزینه درست ... بیشتر بخوانید »

توصیه‌ها…

محور های سخنرانی: انتخابات ریاست جمهورى اهمیت انتخابات شوراها را ازچشم دور نکند. قوام جمهورى اسلامى، متکى به رأى و حضور مردم است. انتخابات، هم حق مردم است، هم وظیفه‌ى مردم. دشمن برای دلسرد کردن مردم در انتخابات برنامه‌ریزی کرده است. راه جلوگیری از مشکلات انتخاباتى، التزام به قانون است. رئیس جمهور کارى، مردمى، مقاوم، ارزشى، باتدبیر، پابند به قوانین ... بیشتر بخوانید »