تحلیلک

سالگرد “لغو تحریم ها به طور کامل” مبارک باد

تمام تحریم‌های بانکی، بیمه‌ای، مالی، حمل و نقل، پتروشیمی، فلزات سنگین و تحریم‌های اقتصادی به طور کامل لغو خواهد شد و نه تعلیق، و حتی تحریم تسلیحاتی نیز  کنار گذاشته می‌شود و برای ۵ سال نوعی محدودیت ایجاد شده و سپس لغو می‌شود، در زمینه تحریم‌های اشاعه‌ای نیز کالاهای دو منظوره‌ در کمیته‌ای بررسی می‌شود. ۲۳ تیرماه ۹۴ حسن روحانی ... بیشتر بخوانید »

وقتی “ابوموسی اشعری” زمان، تاریخ را تحلیل می کند

باید به رییس جمهور گفت: اگر ملاک انتخاب، باید تخصص و تدبر و مدیریت و داشتن برنامه باشد، شما هیچ کدام از این ها را نداری اما به عنوان عالی ترین مقام اجرایی در یک مملکت منصوب شدی. (مردم تو را انتخاب کردند) و اگر ملاک انتخاب، فکر و مبنای صحیح و سالم، تعهد به قانون و التزام به دینت است، ... بیشتر بخوانید »

آیا حسن روحانی خیانت کار است؟

◊ آیا دولت تدبیر و امید دروغ گفته است؟ ◊ آیا تیغ نفوذ دشمن تا سطح ریاست جمهوری رسیده است؟ ◊ آیا ما با یک بنی صدر دیگر مواجه هستیم؟ ◊ آیا برجام یک موفقیت بوده؟ ◊ آیا همان طور که می گفتند، همه تحریم ها برداشته شد؟ ◊ آیا حسن روحانی به دروغ ادعا می کند که طومار تحریم ... بیشتر بخوانید »

خط تزویر

ای منافق پست! شنیدم که در دیدار خصوصی، مقاومت او در برابر پافشاری بر روی خواسته های ابلهانه و غیر منطقی سیاسی ات را بر نتافتی و با عصبانیت خودکار را به روی میز پرت کردی… خدا تو را بکشد! ذلیل خواهی شد که به قلب تپنده عالم جسارت می کنی و او را تهدید میکنی. ای حقیر! مفسدان با سابقه تر ... بیشتر بخوانید »

خیانت های ظریف

مقدمه اول: امام خامنه ای چند روز پیش در دیدار با مداحان در تاریخ ۱۳۹۴/۰۱/۲۰ فرمودند: این مذاکراتی که دارد انجام میگیرد ــ که بخشی از آن هم مذاکره‌ی با طرفهای آمریکایی است ــ فقط در موضوع هسته‌ای است؛ فقط. ما در هیچ موضوع دیگری فعلاً با آمریکا مذاکره نداریم؛ هیچ؛ این را همه بدانند؛ نه در مسائل منطقه، نه در ... بیشتر بخوانید »

چرا نوبخت جرجیس را انتخاب کرد؟

می گویند روزی روباهی خروسی را دزدید. خروس بیچاره در دهان روباه با گریه گفت:”حالا که می خواهی مرا بخوری لا اقل آخرین آرزویم را برآورده کن!” روباه کنجکاو شد و سکوت کرد. خروس ادامه داد:”قبل از کشتنم نام یکی از انبیا را بیاور تا آسان تر جان دهم و گوشتم بر تو حلال شود!” می دانید خروس چه قصدی داشت؟ درست ... بیشتر بخوانید »

پیش بینی اسم سال ۹۳

با توجه به این که اتکای به ظرفیت های درونی کشور یکی از مؤلفه های اساسی اقتصاد مقاومتی است و با توجه به این که به این اصل مهم در دولت قبل و دولت فعلی بی توجهی شده است احتمالا اتکای به ظرفیت های درونی یکی از بخش های اسم سال خواهد بود. از طرفی عدم تحقق حماسه اقتصادی در ... بیشتر بخوانید »

گوسفند ها قانون ندارند

گوسفند ها که قانون ندارند. اصلا عقلشان نمیرسد که قانون داشته باشند. گیرم عقلشان هم برسد و قانون هم تصویب کنند وقتی پای علوفه بیشتر (بخوانید: منافع شخصی) در میان باشد غریزه حیوانی شان آنان را از تمکین به قانون باز میدارد. از تفاوت های یک گله “گوسفند” با یک گروه “انسان” این است که: انسان ها وقتی دور هم ... بیشتر بخوانید »

و اذ ابتلی…

ابراهیم(ع) کشتن اسماعیل(ع) را در خواب دید که راه توجیه انجام ندادن آن امر عطیم برایش باز باشد. مثلا بگوید: خواب بود… ان شاءالله خیر است”. “خواب که حجت نیست”. “در خواب که به من امری نشد! من فقط دیدم که اسماعیل را ذبح میکنم” و … این آزمایش ها ابراهیم (ع) را خلیل خدا کرد. بیشتر بخوانید »