بایگانی/آرشیو ماهانه: فروردین ۱۳۹۳

ده برداشت از وصال

 برداشت اول ۱۴/۱۲/۹۲ ساعت ۹:۲۰ صبح حیاط دفتر امام جمعه پر بود از طلاب و اساتید حوزه علمیه. برخی در آفتاب، برخی در سایه. پلاکاردی دست طلاب بود که چسب کاری چند قلط تایپی آن، عجله طراح در نوشتن جمله خیر مقدم را نشان می داد. یکی از روحانیون که مدیر مدرسه علمیه بود سعی میکرد طلاب معمم را جلو ... بیشتر بخوانید »

نفوس

از کمیل بن زیاد نقل شده است که از سرورمان – امیرالمؤمنین – پرسیدم که ای امیرمؤمنان ! خواهم ، تا نفس را به من بشناسانی ! و او گفت : ای کمیل ! خواهی کدام نفس ، ترا بشناسانم ؟ گفتم : ای سرور! مگر جز نفس یگانه ، نفس دیگری هست ؟ گفت : ای کمیل ! نفس ... بیشتر بخوانید »

پیش بینی اسم سال ۹۳

با توجه به این که اتکای به ظرفیت های درونی کشور یکی از مؤلفه های اساسی اقتصاد مقاومتی است و با توجه به این که به این اصل مهم در دولت قبل و دولت فعلی بی توجهی شده است احتمالا اتکای به ظرفیت های درونی یکی از بخش های اسم سال خواهد بود. از طرفی عدم تحقق حماسه اقتصادی در ... بیشتر بخوانید »

برگ ننگین تاریخ بوشهر

تصاویر کنسرت به علت مستهجن بودن قرار داده نمی شود. همین حرف البته کافیست. آیت الله صفایی بوشهری فرمودند: بعد از نماز جمعه تجمع شد: و بیانیه: بسم الله الرحمن الرحیم «إِنَّ الَّذِینَ یُحِبُّونَ أَن تَشِیعَ الْفَاحِشَهُ فِی الَّذِینَ آمَنُوا لَهُمْ عَذَابٌ أَلِیمٌ فِی الدُّنْیَا وَالْآخِرَهِ وَاللَّهُ یَعْلَمُ وَأَنتُمْ لَا تَعْلَمُونَ» کسانی که دوست دارند زشتیها در میان مردم با ... بیشتر بخوانید »

گوسفند ها قانون ندارند

گوسفند ها که قانون ندارند. اصلا عقلشان نمیرسد که قانون داشته باشند. گیرم عقلشان هم برسد و قانون هم تصویب کنند وقتی پای علوفه بیشتر (بخوانید: منافع شخصی) در میان باشد غریزه حیوانی شان آنان را از تمکین به قانون باز میدارد. از تفاوت های یک گله “گوسفند” با یک گروه “انسان” این است که: انسان ها وقتی دور هم ... بیشتر بخوانید »

و اذ ابتلی…

ابراهیم(ع) کشتن اسماعیل(ع) را در خواب دید که راه توجیه انجام ندادن آن امر عطیم برایش باز باشد. مثلا بگوید: خواب بود… ان شاءالله خیر است”. “خواب که حجت نیست”. “در خواب که به من امری نشد! من فقط دیدم که اسماعیل را ذبح میکنم” و … این آزمایش ها ابراهیم (ع) را خلیل خدا کرد. بیشتر بخوانید »