چرا نوبخت جرجیس را انتخاب کرد؟

چرا نوبخت جرجیس را انتخاب کرد؟

می گویند روزی روباهی خروسی را دزدید. خروس بیچاره در دهان روباه با گریه گفت:”حالا که می خواهی مرا بخوری لا اقل آخرین آرزویم را برآورده کن!” روباه کنجکاو شد و سکوت کرد. خروس ادامه داد:”قبل از کشتنم نام یکی از انبیا را بیاور تا آسان تر جان دهم و گوشتم بر تو حلال شود!”
می دانید خروس چه قصدی داشت؟ درست حدس زدید!! خروس میخواست روباه حرفی بزند و دهانش باز شود تا بتواند فرار کند.
روباه هم نه گذاشت و نه ورداشت و محکم گفت:” جرجیس!!!” و با جرجیس گفتنش جنان دندانهایش را به هم فشرد که استخوان های خروس خرد شد!
خروس نیمه جان نالان میگفت: ” لعنت بر تو که میان این همه پیغمبر جرجیس را انتخاب کردی!!!” به راستی یک موجود چه قدر می تواند کج سلیقه باشد؟
کج سلیقگی محدود به روباه نیست. گاهی حتی یک دولت معتدل هم میتواند کج سلیقه باشد! کارش درست است اما سلیقه اش کج!
مثلا این که دولت تصمیم بگیرد نشاط را در جامعه زیاد کند خیلی خوب است. این را میگویند کارِ درست! بعد اما موقع اجرای جشن که شد میان این همه مناسبت آیینی و ریشه دار بیاید و بگوید جشن اعتدال بگیریم!! به چه بهانه؟ به بهانه “سالگرد انتخاب قاطعانه آقای روحانی توسط مردم”.
آیا این کج سلیقگی نیست که میان این همه بهانه برای افزایش نشاط در جامعه بگردیم و مناسبتی ساختگی را بهانه قرار دهیم؟
آیا سخنگوی دولت معنای کلمه قاطعانه را نمیداند؟ نکند نوبخت کم سواد است؟ ۲۷۰هزار رای را قاطعانه خواندن کج سلیقگی نیست؟
اصلا قبول! بیایید برای انتخابات سالگرد بگیریم!!! لااقل چرا نگفتید برای “سالگرد حماسه سیاسی” جشن بگیریم؟ آیا این طور بهتر نبود؟ خوب خیلی هم فرق دارد. اگر جشن پیروزی دکتر روحانی را بگیریم فقط باید از طرفداران ایشان دعوت کنیم. بالاخره بقیه که در انتخاب ایشان نقشی نداشتند پس در جشن هم نقشی نخواند داشت. اصلا بقیه “نقش” دکتر را هم ندارند چه برسد به جشنش!
اما اگر مقداری سلیقه به خرج داده بودند و گفته بودند “جشن حماسه سیاسی” آن وقت همه افراد جامعه در جشن نقش داشتند و فقط نشاط یک عده خاص بالا نمیرفت. این شبهه هم ایجاد نمیشد که حضرات میخواهند رای شکننده خود را در انتخابات با برگزاری جشنواره های انتخاباتی ترمیم کنند.
نکته خیلی عجیب این مسئله این است که برگزاری سالگرد پیروزی در انتخابات، یک بدعت سیاسی- اجتماعی در نظام اسلامی است و اقدامی بی سابقه و خارج از عرف و عقل است! دولتی که می خواهد خدمتگزاری کند چه طور وقت میکند جشن سالگرد پیروزی بگیرد؟ دولتی که می خواهد مشکلات معیشتی مردم را حل کند با چه پولی می خواهد به بهانه های الکی جشن های غیر ضروری بگیرد؟
انتشار توسط 8 تم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

ثابت کن آدمی!!! * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.